Frankfurti leves gazdagon

Frankfurti leves gazdagon

Ha már frankfurti leves, akkor legyen benne minden, lehessen utána menni kaszálni. Na, jó, én pont nem, főleg, hogy pollen allergiás vagyok. Hogy milyen pollenre? Kb. mindegyikre. Lakótelepi lány tipikus esete…

Hozzávalók:

1 kis fej kelkáposzta
10-15 dkg húsos füstölt szalonna vagy kolbász
10-15 dkg füstölt kolbász
1 kisebb fej hagyma
2-3 gerezd fokhagyma
2-3 pár virsli
1 nagy krumpli
1 nagy sárgarépa
1 nagy fehérrépa
petrezselyem vagy zeller zöld
kis dobozos tejföl fele
só, bors, majoranna, fűszerpaprika
1-2 ek liszt



Először is, készítsünk elő mindent! A szalonnát/sonkát vágjuk kockákra vagy csíkokra, a virslit és a kolbászt karikákra. A hagymát és a fokhagymát tisztítsuk meg, vágjuk apróra (a fokhagymát reszelhetjük/nyomhatjuk is). A répákat hámozzuk, karikázzuk, a petrezselyem/zeller zöldet aprítsuk. Mi van még… Hmm… Ja, igen, a krumpli! Azt is hámozzuk és kockázzuk fel.

Első körön a sonkát/szalonnát süssük meg, ha kell, tegyünk alá még egy kis zsírt/olajat. Ha megpirult, dobjuk rá a hagymát, és sütögessük üvegesre (azaz áttetszően fényesre), majd mehet rá a fokhagyma is. Azt csak néhányszor keverjük át, majd szórjuk rá a lisztet (esetemben nem búza, hanem rizslisztet, hogy gluténmentes legyen). Kevergessük meg párszor, pirítsuk picit, majd húzzuk félre a lábast, és szórjuk meg a cuccost fűszerpaprikával.  Keverjük ezt is el, öntsük fel vízzel. Először kevéssel – jól keverjük el. Aztán kicsit többel – azt is jól keverjük el. Majd mehet bele most már sok is, így már nem lesz csomós benne a liszt.

Ezen a ponton jöhet a répa, a kelkáposzta, a kolbász, a só, a bors és a majoranna is. Főzzük az egészet félkészre, majd ha úgy gondoljuk, hogy ez már az az állapot (vagy minimum sejtjük) akkor adjuk hozzá a krumplit és a zeller/petrezselyem zöldet. Amikor az is majdnem teljesen kész, akkor a virslit, ha pedig az is tök jó, akkor mehet bele a tejföl és akár késznek is nyilváníthatjuk. Még azért néhány kiegészítés a recepthez: ha túl sűrűnek találjuk a levét, akkor nyilván adjunk még hozzá vizet. Ha túl hígnak, akkor plusz keverjünk ki egy kis pohárkában lisztet vízzel és azzal sűrítsünk rajta. És persze kóstoljuk sokszor a levest, hogy tuti elég legyen benne a só, meg a többi fűszer is.



 



Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.