Ropogós kacsacomb párolt lila káposztával

Ropogós kacsacomb párolt  lila káposztával

Kívül ropogós, belül omlósan puha – szerintem ilyen egy jó kacsacomb, és ha már itt tartunk a mell is. A rosé változatot egyszerűen továbbra sem szeretem, nekem egy hús legyen átsülve, nem akarok vért látni a tányéron (még a véres hurkát sem szeretem, a tatár beefsteak-kel meg egyenesen ki lehet üldözni a világból.)

Hozzávalók:

kacsacomb
fokhagyma
vöröshagyma
mustár
olaj
bors
majoranna



A kacsacombot szeretem pácolni, akár 2-3 napot is, de néhány órát mindenképpen. Ehhez először mustárt tettem egy tálba (mondjuk combonként 1 púpos teáskanállal) és hozzákevertem kb. ugyanennyi olajat. Lassan, hogy ne kapja össze, bár az se baj, ha igen. Reszeltem bele valamennyi fokhagymát (mondjuk combonként 1-1 db-ot), borsot, majorannát, jól összekevertem és a combra kentem. Sózni csak sütés előtt szoktam.  Jól zárható dobozban, hűtőben hagytam pihenni sütésig.

Ekkor besóztam és tepsibe tettem – bőrrel lefelé – ami most sütőpapírral is kibéleltem, mert egyszerűbb utána kimosni. Öntöttem alá egy kevés vizet is, kb. annyit, hogy a tepsi alján úgy 1 cm mély legyen (bár ez sokkal inkább sekélynek, mint mélynek mondható). Letakartam fóliával és egy órára betettem a sütőbe 180 fokra úgy 1 órára.

Miután letelt az idő, levettem a fóliát, megforgattam a combokat és most már anélkül sütögettem tovább. Amikor már majdnem kész lett, akkor szedtem ki a zsírjából – sült ki belőle bőven – egy keveset, hozzákevertem egy marék hámozott, csíkokra vágott hagymához és fokhagymához, hogy mindenhol jól bekenje. Ráterítettem a combokra és együtt készre sütöttem.



Hozzávalók a párolt lila káposztához: 

lila káposzta
vörös/lila hagyma
alma
só, bors, kömény
citromlé

Vágjuk vékony csíkokra a hagymát, illetve kb. tízszer annyi lila káposztát, Ez utóbbit sózzukmeg. A hagymát tegyük egy tűzálló tálba némi olajjal és egy kevés cukorral. Vagy többel is akár, ha édesebben szeretjük. Kezdjük el karamellizálni őket együtt. Ha már szép, aranybarna színű, akkor mehet bele a káposzta, némi őrölt kömény és feketebors, illetve annyi víz, hogy félig ellepje. Fedő alatt pároljuk félpuhára.

Kóstoljuk, ha kell tegyünk hozzá sót, fűszereket, illetve a hámozott, pici kockákra vagy csíkokra vágott almát és pároljuk teljesen puhára. Ha a víz elforr róla, akkor mindig pótoljuk, de az a cél, hogy mire kész a párolt káposztánk, elpárologjon a víz is alóla. Amikor elkészültünk vele, citromlével ízesítsük, hogy kellemes pikáns legyen.

Ha tetszett a bejegyzés, kövesd figyelemmel a facebook oldalam is. Katt IDE!





Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.