Vaníliás-marcipános torta ATM-re formázva

Vaníliás-marcipános torta ATM-re formázva

Kisebbik fiam olyan ATM formájú tortát rendelt magának, amiből ehető 100 dollárosok potyognak ki. Na igen, megy az idő, hol van már a Spongyabobos torta…

Hozzávalók a piskótához:

5 tojás
10 dkg cukor
15 dkg liszt

Tehát az arányok: tojásonként dupla mennyiségű cukor és háromszoros mennyiségű liszt (1 tojás – 2 dkg cukor – 3 dkg liszt)

Hozzávalók a krémhez:

2 csomag vaníliás főzős puding
1 l tej
15 dkg vaj
8-10 ek cukor



Hozzávalók a díszítéshez:

30-40 dkg marcipán
ATM mintásra nyomtatott, ehető ostya
ezüst színű por ételfesték
alkohol vagy átlátszó aroma (én Dr Oetker mandula aromát használtam)

Hozzávalók a torta lekenéséhez:

10 dkg vaj
2-3 ek porcukor



Először piskótát kell készíteni klasszikus módon, azaz válasszuk szét a tojást, a fehérjét verjük fel félig, majd lassan adagolva bele a cukrot, egészen keményre. Ha meg van, mehet bele a sárgája, amit most már egy fakanállal, óvatosan keverünk hozzá, akárcsak a lisztet, szépen, adagonként, hogy ne törjük rommá a habot. Én most Nutri Free Mix Per Dolci süteménylisztet használtam hozzá, hogy gluténmentes legyen, de bármilyen más liszt is kb. ugyanúgy megfelel, akár rizsliszt is (na meg búzaliszt annak, aki eheti).

Ha kész, tegyük egy papírral kibélelt aljú szögletes formába. (Az oldalát nem kentem ki semmivel, miután megsült, szépen egy hablapáttal elválasztottam tőle.) 170 fokos sütőben – majdnem teljesen legalulra téve a rácsra a formát – süssük addig, amíg kész nem lesz, ami kb. fél óra. Ha nem vagyunk benne biztosak, hogy jó, szúrjunk bele tűt: ha ragad, akkor tovább kell sütni.



A krémhez főzzük meg a pudingot össze a tejjel – és a cukorral – a zacskón írt módon, majd még forrón, dobáljuk bele a felkockázott vajat és őrült gyorsan keverjük bele. Aki fél attól, hogy kicsapódik – velem még soha az életben nem fordult elő, de hallottam már mástól ilyet – az várja meg, amíg teljesen kihűl a puding és csak utána keverje bele robotgéppel a vajat. Vágjuk háromfelé a megsült és kihűlt piskótát és kenjük meg a legalább langyosra hűlt krémmel (csak belül, kívül ne). Keverjük habosra a vajat a porcukorral és kenjük meg a tortát kívülről (ez segít tapadni a marcipán bevonatnak). Hagyjunk egy keveset a nyomtatott ábrák alá is. Tegyük be a tortát a hűtőbe legalább 1-2 órára, de az se baj, ha egy egész éjszakára.

A marcipánt (amit magunk is elkészíthetünk: katt IDE) gyúrjuk át alaposan, majd egy sütő- vagy zsírpapíron nyújtsuk ki és vágjuk formára: kell egy lap a tetejére, és egy hosszú az oldalára (ez több darabból is állhat). Ha meg van, óvatosan helyezzük rá a torta megfelelő részeire. Én a tetejére a sütőpapírral együtt borítottam, majd lehúztam róla a lapot. Szépen rendezgessük el. Fogjuk az ételfestéket, és vagy szárazon, ecsettel vigyük fel a felületre, vagy keverjük össze némi alkohollal/aromával és úgy kenegessük rá. Én a tetejét szárazon, az oldalát nedvesen kentem. Ha ez is meg van, vágjuk a nyomtatott ostyáról le a kis elemeket és a maradék vajas-porcukorral tapasszuk fel ezeket is a tortára. A bankjegy kiadó résznél én be is vágtam egy éles késsel, hogy bele tudjam szúrni a “pénzt”. Már kész is vagyunk, lehet enni.

Ostyáról: mivel én grafikusként is működök, ezért az ostya mintáját én szerkesztettem össze Photoshoppal, majd kerestem egy mentes cukrászdát, ahol kinyomtatták nekem gluténmentes ostyára.

 

 



Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/istvansz/ceruzabab.hu/wp-includes/functions.php on line 5464

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/istvansz/ceruzabab.hu/wp-includes/functions.php on line 5464