Bőrös sültmalac “kócos” hagymával

Bőrös sültmalac “kócos” hagymával

Igazi jó kis klasszikus sült hús, amit akár tépett húsos szendvicshez is fel lehet használni, de persze bármilyen körettel nagyon finom. Átjárják a fűszerek íze, illata, a ropogós hagyma hozzá pedig plusz egy pont. Nem is kis pont, hanem nagy és piros.



Hozzávalók:

szép szelet malac comb (esetemben 1100 g-ost süldő comb)
1 evőkanál mustár
3 teáskanál olaj
1 teáskanál só
1 kávéskanál őrölt bors
1 kávéskanálőrölt kömény
1 kávéskanál majoranna
1 kávékanál fokhagyma granulátum (pácolni szerintem jobb, mint a friss, reszelt, később kevésbé ég meg)
1 hatalmas (vagy több kicsi) vöröshagyma

Az egyik felét már kicsit összemustároztam, mire rájöttem, hogy le kellene fotózni 🙂

Kezdjük azzal, hogy keverjük össze a pác hozzávalóit, azaz a mustárt, az olajat, a fokhagyma granulátumot, a borsot és a köményt (a sót ne!). Amikor meg van, akkor jól kenjük át vele a hús összes létező oldalát, nagyon alaposan. Akár bele is masszírozhatjuk, ha éppen masszírozhatnékunk van és ezt a húson kívánjuk kiélni. Jót fog neki tenni. (Ja, azt elfelejtettem írni, hogy én a malac bőrét kicsit bevagdostam még a kenegetés előtt.) Ha meg van, jól zárjuk le egy tálban, dobozban, vagy valamiben, és tegyük a hűtőbe lehetőség szerint 2 napra. Pénteken bepácoltam, vasárnap sütöttem. Lehet rövidebb, vagy hosszabb időre is tenni, de rövidebb idő alatt kevésbé issza magába a fűszereket, hosszabb időnél viszont figyelni kell a hús szavatossági idejére, nehogy lejárjon közben. Mondjuk arra nyilván amúgy sem árt, a romlott hús nem túl egészséges.



A sütés napján vegyük elő a husit, és ekkor sózzuk meg mindegyik oldalát szépen, ügyesen, okosan. Tegyük egy hőálló tálba, öntsünk alá úgy 1 dl vizet és fedjük le (fedővel, alufóliával, ami van), majd 180 fokos sütőben süssük egy órán keresztül. Ha meg van, akkor vegyük le a fedést, és szúrjuk meg a húst, hogy elég puha-e. Ha még nagyon nem, akkor takarjuk vissza és süssük még tovább egy kicsit. Amikor viszont jónak ítéljük, jön a következő fázis: süssük ropogósra először az egyik, majd átfordítva a másik oldalát. Ez kb. fél-háromnegyed óra, de erősen sütő és húsfüggő is, szóval legyünk résen.

Amikor elkészült, szórjuk meg az egészet pirított hagymával (amit már napokkal előtte is elkészíthetünk) és már tálalhatjuk is körettel, vagy amivel akarjuk. A hagyma receptjét nem írom le újra, KATT IDE és máris megjelenik a részletes, fázis fotós recept.





Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/istvansz/ceruzabab.hu/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/istvansz/ceruzabab.hu/wp-includes/functions.php on line 5427