Egyre többen választják az ételek elkészítésének ezt a módját, mert sokkal egyszerűbb, és szerintem finomabb is így. Persze mindent nem lehet a sütőben megoldani, de a klasszikus rántott ételeket, petrezselymes krumplival és párolt zöldségekkel simán.
Hozzávalók:
rántani való hús vagy zöldségféle
panírnak valók (amik ezerfélék lehetnek, nem csak liszt-tojás-zsemlemorzsa kombó, lásd IDE KATTINTVA)
sárga héjú burgonya
petrezselyem
párolni való zöldségek (én most zöld spárgát és kelbimbót használtam)
vaj/olaj
só, bors
szárított/friss fokhagyma (el is hagyható)
sütőpapír
sütőzacskó
Először készítsünk elő mindent! A választott hús, zöldséget előkészítés után panírozzuk be. Az előkészítés hús esetén lehet a klopfolás és a sózás (esetleg csontozás), a zöldségeknél persze a mosás vagy hámozás. Panírozzuk be a választott módon – lásd a link a hozzávalóknál – majd tegyük egymás mellé őket egy sütőpapírral bélelt tepsibe, amit előtte kenjük be (olaj spray használata még praktikusabb) olajjal. A tetejét is szórjuk/pacsmagoljuk meg/be kissé.
A krumplit hámozzuk, mossuk, kockázzuk, majd tegyük egy sütőzacskóba, amit előtte kicsit megolajozunk, hogy ne ragadjon bele (szokott ilyet csinálni). Szórjuk rá a mosott, apróra vágott petrezselymet, borsot, sót és rázzuk jól össze az egészet. Kössük be a száját a sütőzacskóhoz mellékelt bigyóval.
Én most fagyasztott spárgát és kelbimbót pároltam, méghozzá úgy, ahogy Jamie Oliver is csinálja időnként: pakoljuk a zöldségeket egy szép nagy sütőpapír közepébe, sózzuk, borsozzuk, fokhagymázzuk (ha akarjuk), majd vagy dobjunk rá egy darabka vajat, vagy némi olajjal is megszórhatjuk. De igazából a vaj/olaj el is hagyható. Amikor kész, akkor szépen hajtogassuk rá a papírt úgy, hogy a zárt rész felül legyen, azaz ne tudjon kifolyni. Tűzőgéppel is meg szoktam tűzni, az a biztos.
Több cucc esetén érdemes két tepsit használni. Az egyiken lesz a panírozott hús/zöldség, a másikon a krumpli és a párolódásra váró zöldség. Dugjuk őket egyszerre a 180 fokos sütőbe, és ha van hőlégkeverésünk, ne féljünk használni. Amikor látjuk, hogy kezd pirulni a hús, akkor érdemes a két tepsit egyszer felcserélni egymással, nálam legalábbis hőlégkeverés ellenére se sül pont ugyanúgy a kettő. Így viszont pont jó lesz. Amikor piros a hús/zöldség panírja, a többi is elkészül, legalábbis nekem egyszerre szokott, most is így történt: a hús kívül ropogott, belül puha volt, a zöldségek is kellemesen puhák és tökéletesek lett mind.