Gondolom, ha nem hangsúlyozom is látszik, hogy nem vagyok cukrász, úgyhogy mondjuk rá, hogy ez egy igazi házi sütemény lett. Akárhogy is, finom és ez volt idén a szülinapi tortám.
Hozzávalók a piskótához:
4 tojás
88 g liszt (én rizslisztet használtam)
14 g natúr kakaópor
80 g cukor
Szétválasztottam a tojásokat, majd a fehérjét félig felvertem és utána kezdtem hozzáadagolni a cukrot, amivel teljesen keményre vertem. Amikor elégedett voltam – a felfordított tálból nem folyt senki fejére a cuccos – akkor hozzákevertem a tojássárgáját, majd a liszttel gondosan elkevert kakaóport. Mindezt most már nem robotgéppel, hanem óvatosan egy szilikon kanállal, hogy ne vágjam agyon a habot.
Kibéleltem egy csatos tortaforma alját papírral, beleöntöttem a tésztát és lassan, 160 fokon megsütöttem egészen addig, amíg úgy tűnt, hogy már jó. (Az elején nem szabad nyitogatni, hajlamos olyankor összeesni). Mivel csokis az alap, elég nehéz megállapítani, hogy mikor pirul, mivel már eleve nem sápadt őkelme. Úgy döntöttem, hogy biztos, ami biztos, beleszúrok egy tűt, ha nem tapad rá, akkor elkészült – nem tapadt, kivettem, kihűtöttem.
Hozzávalók a krémhez:
3 dl habtejszín
20 dkg étcsoki
3-5 ek porcukor
2 db dr Oeker Zselatin Fix
Egy kisebb lábasba vizet forraltam, majd egy fém tálba kockáztam a csokit és a forró víz közepébe állítottam, nyilván úgy, hogy a víz ne folyjon bele, mert az nem egészséges a számára. Párszor átkevertem, amikor a csoki felolvadt, akkor kicsit kivettem belőle, hogy ne legyen nagyon forró, csak simán folyós, amikor szükségem lesz rá (ha sokat vacakolunk és kezdene visszaszilárdulni, akkor persze nyugodtan tegyük vissza egy időre.)
A jól, lehűtött tejszínt egy tálba tettem – az se baj, ha az is le van hűtve – és alacsony fordulatszámon verni kezdtem a robotgép segítségével. Úgy fél perc után hozzáadtam a zselatint és a porcukrot (ez utóbbiból előbb keveset, nem tudtam mennyire lesz keserű a csoki). Ez után már nagy sebességgel vertem keményre a habot. Amikor elégedett voltam, hozzáöntöttem az olvadt csokit és egy szilikon kanállal szépen, óvatosan elkevertem. Kóstoltam. Nem volt elég édes, úgyhogy most már szitálva adtam hozzá egy kis porcukrot, hogy szépen elkeveredjen és persze szépen el is kevertem.
Egyéb hozzávalók:
10 dkg tortabevonó
díszítéshez fehércsoki
A piskótát kettévágtam, az alsó részére kentem a krémet (ha valaki azzal szeretné a tetejét is díszíteni, akkor hagyjon belőle egy keveset), a felső részét viszont olvasztott tortabevonóval kentem meg és még véletlenül sem tettem a torta tetejére. Megvártam amíg megköt, majd cikkekre vágtam és csak ez után tettem vissza – nyilván cikkenként kilegózva – a torta tetejére. Hagytam az egészet hűtőben állni néhány óráig.
Amíg a torta hűlt, addig rájöttem, hogy hiába tettem én is félre egy keveset a krémből, hogy majd azzal díszítsem a tortát, nincs semmim, amivel művészien ki tudnám nyomni. Sima kivágott zacskóval is próbáltam, de állati ronda lett – nem mondom inkább, hogy mire hasonlított – így inkább lemondtam róla.
Fogtam viszont a fehér csokit, felolvasztottam, azt tettem egy kis kivágott zacsiba és hát nem mondom, hogy tökéletesen, de kis szíveket igyekeztem belőle nyomni egy darabka sütőpapírra. Az is ment a hűtőbe, majd miután megkötött a torta tetejére, amit szeletelés előtt persze kivettem a csatos formából és teleszórtam málnával, mert szeretem (akkor is, ha nem illik Rigó Jancsira tenni).
Ha tetszett a bejegyzés, kövesd figyelemmel a facebook oldalam is. Katt IDE!