Ez egy őrülten egyszerű sütemény, amit többféle ízű pudingporból különböző friss vagy fagyasztott gyümölcsökkel is elkészíthetünk. Hangulatunk és lehetőségeink szerint.
Hozzávalók a piskótához:
4 tojás
8 dkg cukor
12 dkg liszt (én most gluténmentes Schar C süteménylisztet használtam)
Hozzávalók a krémhez:
2 csomag vaníliás főzős puding
1 l tej
5 dkg vaj
8-10 ek cukor (vagy édesítő)
Hozzávalók az eperszószhoz:
600 g eper (fagyasztott is lehet, sőt, más gyümölcs is)
3-4 evőkanál cukor
1 evőkanál keményítő (vaníliás vagy epres pudingpor is jó helyette)
Először piskótát készítsük el, klasszikus módon: válasszuk szét a tojást, a fehérjét verjük fel félig, majd lassan adagolva bele a cukrot, egészen keményre. Ha meg van, mehet bele a sárgája, amit most már egy fakanállal, óvatosan keverünk hozzá, akárcsak a lisztet, szépen, kanalanként, hogy ne törjük rommá a habot.
Ha kész, tegyük egy papírral bélelt aljú szögletes formába. (Az oldalát nem kentem ki semmivel, miután megsült, szépen egy hablapáttal elválasztottam tőle.) 170 fokos sütőben – majdnem teljesen legalulra téve a rácsra a formát –süssük addig, amíg kész nem lesz, ami kb. fél óra. Ha nem vagyunk benne biztosak, hogy jó, szúrjunk bele tűt: ha ragad, akkor tovább kell sütni.
A krémhez főzzük meg a pudingot a tejjel, és a cukorral (vagy édesítővel) a zacskón leírt módon. Még forrón, dobáljuk bele a felkockázott vajat és őrült gyorsan keverjük bele. Aki fél attól, hogy kicsapódik – velem még soha az életben nem fordult elő, de hallottam már mástól ilyet – az várja meg, amíg teljesen kihűl a puding és csak utána keverje bele robotgéppel a vajat.
Vágjuk kétfelé a megsült és kihűlt piskótát, majd az alsó lapot kenjük meg a – legalább langyosra hűlt – krémmel. Én a tetejére is hagytam egy kevés krémet, és azt is megkentem, ami nem biztos, hogy jó ötlet volt, mert az eperszósz végül úgy csúszkált rajta, hogy öröm volt nézni. Vágni már kevésbé 🙂
Főzzük meg az eperszószt, amihez én most fagyasztott epret használtam. Vagdossuk kisebb darabokra, szórjuk meg a cukorral és kezdjük el főzni. Miután bugyog 1-2 percet, keverjük ki egy kis edénykében a keményítőt 1-2 evőkanál vízzel. Amikor szép, sima, öntsük bele a szószba, és sűrű keverés mellett hagyjuk, hogy azzal is bugyogjon egyet. Kész is vagyunk, már önthetjük is (akár forrón) a süti tetejére. Miután szobahőmérsékletű, tegyük az egész hóbelevancot a hűtőbe, majd pár óra múlva már tálalhatjuk is.